Další informace

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

Systémové upozornění
Hlavní informace

DOPIS LUĎCE

Ahoj milé nádobí, tak jak to tam vypadá? Asi se teprve rozhlížíš, kde mají nejlepší kafe.

I když nevěřím, že by tam měli lepší, než jaké jsi mi vařila ve svém bytě ve Vysočanech.

Přezdívka nádobí vznikla před drahným časem, to jsme si volaly téměř každý den. A stávalo se, že když bylo blbě jedné, bylo blbě druhé. Když bylo dobře druhé, bylo dobře i té první. Jako spojené nádoby. A bylo z toho nádobí.

Číst dál...

Jak přežít horko

No, hlavně přežít. Kdo se může aspoň trochu hýbat, ať uteče nebo odjede do stínu. Doporučuji jeskyně nebo podobná zařízení. Pro špatně nebo málo se hýbající doporučuji nehýbat se raději vůbec.

A teď pár tipů, jejichž řady určitě záhy rozšíříte. Samozřejmě nevětrejte svůj byt přes den, takové aktivity vykonávejte přes noc. Pokud potřebujete rozhýbat vzduch, doporučuji ventilátor a před něj nádobu s vodou. Existuje také přístroj, kterému se říká ionizátor. Umí vzduch nejenom vyčistit od alergenů, ale také trochu ochladit.

Pokud máte fén na chladný vzduch, doporučuji ofoukat si celé tělo.

Jestli musíte ven, rozhodně nezapomeňte na pokrývku hlavy a opalovací krém. Asi je fajn s sebou vzít do lahve trochu vody a počítat s tím, že její osvěžující chlad pod vlivem slunečního záření mizí a její teplota spíš začíná připomínat vodu na vaření. Napít se takové vody je ale určitě lepší, než pít nápoj s velkým množstvím ledu. Nakonec totiž můžete i v tomto horku skončit s angínou a určitě víte, že s antibiotiky není rozumné chodit na slunce.

V noci při plně otevřených oknech určitě volte přikrývku. Lehoučkou, třeba jen plátěné prostěradlo, ale něco přes sebe hoďte. Kolem šesté ráno už dejte okna zase na ventilačku,
ať vám horko nevstupuje do bytu.

A nakonec se poučme od obyvatel subtropů a pijme teplý čaj. Vzpomeňme si na hodiny biologie na základní škole. Pokud do žaludku dám studenou tekutinu, tělo se začne ohřívat. Pokud však použiji teplou tekutinu, tělo se začne spíše ochlazovat.

Na závěr mi dovolte jen říct „ musíme to přežít“.

Monika Henčlová

Janiny postřehy z absolvování kvalifikačního kurzu

Jmenuji se Jana Císařová a kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách absolvuji z tohoto důvodu: sama jsem dlouhodobě nemocná, již 16 let mám roztroušenou sklerózu a můj stav je natolik uspokojivý a stabilizovaný, že jsem
se rozhodla pomáhat nemocným se stejnou diagnózou. Před dvanácti lety jsem absolvovala cvičitelský kurz a od té doby jsem cvičitelka v naší organizaci
Roska Praha. Ráda bych se věnovala nejen cvičení, ale chtěla bych své aktivity následně skloubit i s prací sociální, protože ne všichni jsou schopni se do našeho střediska v Tusarově ulici dostat, proto je nutné takové klienty navštěvovat u nich doma.

Číst dál...

Další informace

Konference o RS (ne)jen pro rodinu

Konference O RS nejen pro rodinu

Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou

Procvicovani pameti

Ubrousková technika na rámečky

Ubrouskova technika

Výstava " Cesta za duhou"

Cesta za duhou

3. mezinárodní setkání v Horní Bečvě.

Roska slovensko

Centrum pracovní rehabilitace

Asistence

Nová kniha pro osoby s RS

Nova kniha

Vaříme při RS

Obalka

Cvičení HATHA JÓGY

Joga

Vydavatelství

Kromě Časopisu Roska nabízí spolek Unie Roska mnoho dalších aktuálních publikací nejen ze své vydavatelské činnosti

 

Časopis NRZP"Mosty"

mosty